sobota, 11 czerwca 2011

DEUTSCH WAGEN TOUR po raz 2!

Wtorek 7 czerwca 2011r. zapowiadał się fantastycznie. Słońce powoli wschodziło, było przyjemnie ciepło, ale także czuć było w powietrzu napięcie i radosne oczekiwanie. Właśnie tego dnia gościliśmy u nas w IV LO im. KEN w Bielsku-Białej po raz drugi Deutsch Wagen Tour razem z panią Małgorzatą Urlich-Kornacką, która jak zawsze była promiennie uśmiechnięta i zarażała nas pozytywną energią. W tym dniu został zorganizowany Dzień Języka Niemieckiego.
Tym razem DWT przygotował dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimanzjalnych z Bielska-Białej i okolic 12 stacji z różnymi zadaniami do wykonania. W zabawie wzięło udział 12 6 osobowych drużyn, które musiały wykonać wszystkie zadania w dowolnej kolejności i zdobyć jak najwięcej punktów. Zadania było urozmaicone i aktywowały wszystkie zmysły: wzrok, słuch, dotyk i ruch. Uczniowie mogli wykazać się rozwiązując puzzle, odgadując przysłowia na podstawie pantomimy, rozwiązując na czas wykreślanki z nazwami zwierząt i częściami ciała oraz przebierając się w stroje z epoki do piosenki Marleny Dietrich „Berlin, Berlin”. Liczyła się nie tylko wiedza, ale przede wszystkim kreatywność, pomysłowość i szybkie skojarzenia.
Uczniowie świetnie się bawili ucząc się przy okazji nowych słówek, przysłów, czy też poznając tytuły bajek niemieckojęzycznych. Nauczyciele mogli podczas zabawy obserwować pracę przy stacjach oraz zapoznać się z zasadami tej metody. Rywalizacja była ogromna. Po ostrej walce i podliczeniu wszystkich punktów zostali wyłonieni najlepsi:
1.Gimnazjum nr 14 z Bielska-Białej.
2.Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner z Bielska-Białej.
3.Gimnazjum nr 2 z Czechowic-Dziedzic.
W zabawie wzięły także udział drużyny z:
IV LO im. KEN z Bielska-Białej, Gimnazjum nr 3 z Rybarzowic, ZSP i Gimnazjum nr 4 z Kalnej, Gimnazjum nr 16 z Bielska-Białej, Gimnazjum nr 2 z Jasienicy, Gimnazjum nr 1 z Jaworza oraz Zespół Szkół Silesia z Czechowic-Dziedzic.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Na zakończenie imprezy uczniowie Gimnazjum ZCBM im. F. Lechner z Bielska-Białej przedstawili 2 skecze w języku niemieckim i angielskim, które były doskonałym przykładem wielojęzyczności.
Zabawa i nauka to wspaniałe połączenie i jednocześnie doskonałe aktywowanie i motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz