Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z kwietnia 11, 2010

Dzień Języka Niemieckiego

Zapraszam wszystkich miłośników języka niemieckiego na Dzień Języka Niemieckiego, który odbędzie się 23.04.2010r. w IV LO im. KEN w Bielsku-Białej. Początek o godzinie 9.00. Impreza ma na celu rozpowszechnienie nauczania języka niemieckiego i pokazania władzom miasta i władzom oświatowym, że język niemiecki jest językiem popularnym i należy go wprowadzać do szkół jako drugi obowiązkowy język obcy.
Impreza jest przeznaczona dla nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych w naszym mieście i regionie. W programie są przewidziane prezentacje dotyczące nauczania języka niemieckiego, metod nauczania, ciekawych form pracy oraz materiałów dydaktycznych, a także krótka prezentacja i mini-wykład pt. "Typisch deutsche Produkte". Przygotowuję także z uczniami część artystyczną w języku niemieckim i jest to dla mnie nowe doświadczenie, którym chciałabym się także podzielić.
Im większa ilość osób przybędzie na imprezę, tym większego znaczenia nabierze nauczanie języka niemieckiego.
W obecne…

Bielski oddział PSNJN

Z ogromną dumą piszę te słowa. Udało mi się zebrać odpowiednią ilość chętnych i gotowych do społecznej pracy nauczycieli języka niemieckiego i utworzyć bielski oddział PSNJN. Wprawdzie oficjalnie nie zostaliśmy jeszcze powołani do życia, ale protokół z zebrania założycielskiego został sporządzony i wysłany do Zarządu Głównego PSNJN. Został utworzony także zarząd oddziału bielskiego i wyznaczony pierwszy termin oficjalnego zebrania oddziału.
Termin ten został wyznaczony na 1 czerwca br. na godz. 17.00. w IV LO im. KEN w Bielsku-Białej.
Wszyscy nauczyciele, którzy jeszcze nie przystąpili do PSNJN, a chcieliby działać na rzecz propagowania języka niemieckiego w regionie są mile widziani. Serdecznie zapraszam.
Dziękuję też tym, którzy przyczynili się do utworzenia bielskiego oddziału!