niedziela, 11 kwietnia 2010

Dzień Języka Niemieckiego

Zapraszam wszystkich miłośników języka niemieckiego na Dzień Języka Niemieckiego, który odbędzie się 23.04.2010r. w IV LO im. KEN w Bielsku-Białej. Początek o godzinie 9.00. Impreza ma na celu rozpowszechnienie nauczania języka niemieckiego i pokazania władzom miasta i władzom oświatowym, że język niemiecki jest językiem popularnym i należy go wprowadzać do szkół jako drugi obowiązkowy język obcy.
Impreza jest przeznaczona dla nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych w naszym mieście i regionie. W programie są przewidziane prezentacje dotyczące nauczania języka niemieckiego, metod nauczania, ciekawych form pracy oraz materiałów dydaktycznych, a także krótka prezentacja i mini-wykład pt. "Typisch deutsche Produkte". Przygotowuję także z uczniami część artystyczną w języku niemieckim i jest to dla mnie nowe doświadczenie, którym chciałabym się także podzielić.
Im większa ilość osób przybędzie na imprezę, tym większego znaczenia nabierze nauczanie języka niemieckiego.
W obecnej sytuacji w oświacie musimy sami walczyć i zdobywać uczniów, zachęcać ich do nauki języka niemieckiego, nasze lekcje muszą być bardziej atrakcyjne niż pozostałe języki obce.
Zachęcam gorąco wszystkich do uczestnictwa w tej imprezie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz