Przejdź do głównej zawartości

Idzie nowe!

W dobie szybkiego rozwoju Internetu i technologii komputerowej, wdrażania TIK w nauczaniu bielscy metodycy mają własną platformę edukacyjną moodle.
Ma ona służyć przede wszystkim do przekazywania informacji nauczycielom o warsztatach, spotkaniach metodycznych, konferencjach, ciekawych i godnych uwagi stronach internetowych poświęconych edukacji, umieszczania publikacji nauczycielskich oraz materiałów warsztatowych, linków do interesujących artykułów prasowych itp.
W związku z tym, iż dostęp do platformy wymaga założenia każdemu nauczycielowi konta oraz przydzieleniu mu loginu i odbycia obowiązkowego szkolenia w realu proszę wszystkich zainteresowanych nauczycieli o przesłanie na mój adres mailowy swoich danych (imię i nazwisko, typ szkoły wraz z adresem, aktualny adres mailowy) oraz przybycie na szkolenie w sali komputerowej dnia 12.10.2010. o godz. 15.30-17.00 w IV LO im. KEN w Bielsku-Białej. Proszę o przesłanie powyższych danych w nieprzekraczalnym terminie do 8.10.2010r.
Temat szkolenia brzmi: "Jak korzystać z platformy edukacyjnej moodle ? - nowe narzędzie wykorzystujące Internet w pracy nowoczesnego nauczyciela.

Popularne posty z tego bloga

Lekcje otwarte - dobrowolny przymus

Lekcje otwarte są cennym doświadczeniem zarówno dla prowadzącego nauczyciela, jak i dla obserwujących. Pod jednym warunkiem, że ci obserwujący zechcą w skupieniu i z uwagą obejrzeć lekcję, którą prowadzi ich koleżanka lub kolega, do której się sumiennie i długo przygotowywał, która jest stresująca i chce jak najlepiej wypaść. Nie wszyscy obserwujący potrafią to uszanować, a o  docenieniu nie ma nawet mowy. Byłam już na paru takich lekcjach i sama jedną prowadziłam jako jedna z pierwszych w mojej szkole. Wiem, jak się czuje nauczyciel, który taką lekcję prowadzi przed swoimi koleżankami, kolegami i dyrekcją. Niestety muszę stwierdzić, że mam w mojej szkole niewychowanych kolegów, w szczególności koleżanki, które nie potrafią zachować się  kulturalnie na lekcjach otwartych. Przeszkadzają nie tylko prowadzącym, ale także uczniom i obserwatorom głośno rozmawiając, plotkując lub wypełniając zaległości w dokumentacji szkolnej.  Zadaję sobie za każdym razem przy okazji takiej lekcji pytanie,…

"Mam talent!" po niemiecku :)

Po raz pierwszy w historii nauczania języka niemieckiego w regionie podbeskidzkim, cieszyńskim, żywieckim i pszczyńskim został zorganizowany przez bielski oddział PSNJN oraz metodyka jezyka niemieckiego Monikę Wisłę Regionalny Konkurs Języka Niemieckiego „Zeige dein Talent”, czyli "Mam talent" po niemiecku. Konkurs odbył się dnia 26.10.2010r w auli IV LO im. KEN w Bielsku-Białej. Konkurs był skierowany do uczniów uczących się języka niemieckiego we wszystkich typach szkół. Uczniowie zostali podzieleni na kategorie wiekowe oraz mogli zaprezentować swoje umiejętności w 3 kategoriach tematycznych: piosenka, skecz/kabaret/scenka oraz recytacja poezji lub fragmentu prozy. Ilość zgłoszonych szkół przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W konkursie wzięło udział 30 szkół z regionu.
Jury w składzie:
Monika Wisła – metodyk języka niemieckiego oraz prezes bielskiego oddziału PSNJN,
Olga Romik – WSEH Bielsko-Biała
Justyna Sobota – NKJO Cieszyn
Jolanta Grabowska – SP nr 2 w…