poniedziałek, 26 kwietnia 2010

Deutsch Wagen Tour w IV LO w Bielsku-Białej

W piątek 23 kwietnia 2010r. po raz pierwszy odbył się w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego, który został zorganizowany przez nauczyciela i metodyka języka niemieckiego Monikę Wisłę oraz nauczyciela języka niemieckiego Mirosławę Ellnain. Na imprezę zostały zaproszone wszystkie gimnazja, w których jest nauczany język niemiecki. Zorganizowanie tego dnia miało na celu promowanie nauki języka naszych zachodnich sąsiadów wśród gimnazjalistów, a także pokazanie poprzez zabawę, piosenki, konkursy, skecze, że nauka języka niemieckiego sprawia radość i przyjemność.
Program imprezy składał się z części oficjalnej, którą rozpoczął dyrektor szkoły Pan Mirosław Sapeta. W części tej zostały zaprezentowane metody pracy oraz materiały dydaktyczne wykorzystywane na lekcjach języka niemieckiego w IV LO. Następnie uroczyście wręczono nagrody V edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych i Języku Niemieckim dla szkół ponadgimnazjalnych. Głównymi sponsorami nagród był Instytut Goethego z Krakowa oraz MZO Bielsko-Biała. ś
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, przygotowana przez uczniów mgr Moniki Wisły z klas: Ie, Ig oraz IIIg. Na scenie przedstawiono współczesną wersję kopciuszka, skecz o Roborcie Kubicy, wykonano także piosenkę o czarownicach w języku niemieckim. Następnie odbył się konkurs „Koło fortuny”, a nagrodą była możliwość uczestnictwa w lekcji w ramach akcji „Deutsch Wagen Tour”. Na zakończenie imprezy wspólnie uczono się śpiewać piosenki „Ciao, es war schön”. Mimo iż charakter imprezy był rozrywkowy i wszyscy świetnie się bawili udało się wpleść element nauki i motywacji do nauki języka niemieckiego.
Z okazji tego dnia został także zaproszony do szkoły w ramach akcji „Deutsch wagen Tour” lektor języka niemieckiego, który w profesjonalny i niesztampowy sposób przygotował i poprowadził niezwykłą lekcję języka niemieckiego. Podczas lekcji zostały pokazane różnorodne gry, zabawy, konkursy, tańce, piosenki w języku niemieckim, które mają na celu zachęcenie do poznawania języka niemieckiego i kultury naszego zachodniego sąsiada, motywowania do nauki języka niemieckiego i promowania języka niemieckiego w regionie.
Uczniowie biorący udział w lekcji mieli okazję do świetnej zabawy, rozwinięcia i wykazania się kreatywnością, a także do praktycznego zastosowania języka niemieckiego w różnych mini-scenkach. Podczas lekcji brali udział w konkursach i mogli wygrać wspaniałe niespodzianki – gadżety akcji „Deutsch Wagen Tour”.
Wszyscy bez wyjątku świetnie się bawili i opuścili salę po 90 minut weseli, uśmiechnięci, zadowoleni i co najważniejsze zachwyceni językiem niemieckim. Na koniec wszyscy zrobili sobie tradycyjnie pamiątkowe zdjęcie przed kolorowym samochodem „Deutsch Wagen Tour”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz