Przejdź do głównej zawartości

Oferta doskonalenia 2012/2013


Wiem, że jeszcze trwają wakacje i wszyscy nauczyciele odsuwają od siebie myśl o nowym roku szkolnym. Niestety czas biegnie nieubłaganie do przodu. Powolutku zaczynam polanować swoje życie służbowe, a właściwie jestem do tego zmuszana przez inne instytutacje związane z oświatą :)
I tak na stronie bielskiego WOM-u ukazała się już aktualna oferta doskonalenia na 2012/13.
Przedstawiam poniżej moje propozycje skierowane do nauczycieli języków obcych i nie tylko.

Koniec epoki kredy – Internet w służbie nauczyciela
Tematyka: 
W jaki sposób wykorzystać w nauczaniu możliwości, jakie oferuje Internet i nowocze-sne media: wikipedia, blogi, youtube, fecebook, wiki, platforma edukacyjna, tablica interaktywna oraz narzędzia Web 2.0.? Jak zmieniają się metody nauczania w erze cyfryzacji szkoły? Jak będzie wyglądać lekcja przyszłości? (warunkiem uczestnictwa jest podstawowa umiejętność obsługi komputera, programów MS Office, Mozilla Firefox, poczty elektronicznej, Internetu.)

Dla: nauczycieli języków obcych oraz różnych specjalności gimnazjów i szkół ponadgim-nazjalnych.
Godz.: 20+3 godz. online
Uczest.: 12    Koszt: 180 zł                    Kier.: M. Wisła                    Kod: KS/50

************


Narzędzia Web 2.0 w rozwijaniu sprawności językowych w nauczaniu języków obcych
Tematyka:
W jaki sposób wykorzystać narzędzia Web 2.0 do rozwijania rozumienia ze słuchu, rozumienia czytania, mówienia i pisania? Jak efektywnie stosować te narzędzia w nauczaniu języków obcych? Prezentacja dostępnych narzędzi z praktycznymi przy-kładami do wykorzystania na lekcji oraz utworzenia własnej bazy narzędzi, każdy moduł jest poświęcony odrębnej sprawności językowej (warunkiem uczestnictwa jest podstawowa umiejętność obsługi komputera, programów MS Office, Mozilla Firefox, poczty elektronicznej, Internetu). 

Dla:  nauczycieli języków obcych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Godz.: 20
Uczest.: 12  Koszt: 160 zł                   Kier.: M. Wisła                 Kod: KS/51

************


Nowe tendencje w dydaktyce nauczania języka obcego – LdL, CLiL, neurodydaktyka
Tematyka: 
Nowe podejście do nauczania – neurodydaktyka, nowe metody CLiL i LdL, nowe tendencje w dydaktyce nauczania języka obcego a metody tradycyjne. Jak wybrać najlepszą metodę nauczania? Techniki utrzymania dyscypliny na lekcji, sukces w nauczaniu języka obcego, nowe trendy – szansa na sukces?
Dla: nauczycieli języków obcych wszystkich typów szkół. 

Godz.: 15
Uczest.: 20 Koszt: 70 zł                       Kier.: M. Wisła                  Kod: WM/71


************

Otwarty, aktywny, samodzielny – metody aktywizujące w nauczaniu języka obcego
Tematyka:
Prezentacja otwartych form pracy dla nauczycieli języków obcych, sposoby rozwijania kompetencji komunikacyjnej, rola nauczyciela, prezentacja najciekawszych technik i metod aktywizujących w nauczaniu języka obcego i sprzyjających uczeniu się, cechy metod aktywizujących w kontekście metod tradycyjnych, gry i zabawy na lekcji języka obcego.   

Dla: nauczycieli języków obcych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Godz.: 15 
Uczest.: 20 Koszt: 70 zł                     Kier.: M. Wisła                   Kod: WM/75

************

Cała oferta doskonalenia bielskiego WOM-u oraz zasady zapisów znajdują się  tutaj.


Popularne posty z tego bloga

Lekcje otwarte - dobrowolny przymus

Lekcje otwarte są cennym doświadczeniem zarówno dla prowadzącego nauczyciela, jak i dla obserwujących. Pod jednym warunkiem, że ci obserwujący zechcą w skupieniu i z uwagą obejrzeć lekcję, którą prowadzi ich koleżanka lub kolega, do której się sumiennie i długo przygotowywał, która jest stresująca i chce jak najlepiej wypaść. Nie wszyscy obserwujący potrafią to uszanować, a o  docenieniu nie ma nawet mowy. Byłam już na paru takich lekcjach i sama jedną prowadziłam jako jedna z pierwszych w mojej szkole. Wiem, jak się czuje nauczyciel, który taką lekcję prowadzi przed swoimi koleżankami, kolegami i dyrekcją. Niestety muszę stwierdzić, że mam w mojej szkole niewychowanych kolegów, w szczególności koleżanki, które nie potrafią zachować się  kulturalnie na lekcjach otwartych. Przeszkadzają nie tylko prowadzącym, ale także uczniom i obserwatorom głośno rozmawiając, plotkując lub wypełniając zaległości w dokumentacji szkolnej.  Zadaję sobie za każdym razem przy okazji takiej lekcji pytanie,…

"Mam talent!" po niemiecku :)

Po raz pierwszy w historii nauczania języka niemieckiego w regionie podbeskidzkim, cieszyńskim, żywieckim i pszczyńskim został zorganizowany przez bielski oddział PSNJN oraz metodyka jezyka niemieckiego Monikę Wisłę Regionalny Konkurs Języka Niemieckiego „Zeige dein Talent”, czyli "Mam talent" po niemiecku. Konkurs odbył się dnia 26.10.2010r w auli IV LO im. KEN w Bielsku-Białej. Konkurs był skierowany do uczniów uczących się języka niemieckiego we wszystkich typach szkół. Uczniowie zostali podzieleni na kategorie wiekowe oraz mogli zaprezentować swoje umiejętności w 3 kategoriach tematycznych: piosenka, skecz/kabaret/scenka oraz recytacja poezji lub fragmentu prozy. Ilość zgłoszonych szkół przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W konkursie wzięło udział 30 szkół z regionu.
Jury w składzie:
Monika Wisła – metodyk języka niemieckiego oraz prezes bielskiego oddziału PSNJN,
Olga Romik – WSEH Bielsko-Biała
Justyna Sobota – NKJO Cieszyn
Jolanta Grabowska – SP nr 2 w…