Przejdź do głównej zawartości

Zaproszenie na warsztaty

Zapraszam wszystkich nauczycieli języka niemieckiego i angielskiego z przedszkoli oraz szkół podstawowych, a także wszystkich zainteresowanych tematyką na warsztaty organizowane we współpracy z wydawnictwem Hueber nt.

„Wczesnoszkolne nauczanie języka niemieckiego i języka angielskiego na bazie materiałów KIKUS wydawnictwa Hueber”

Warsztaty odbędą się 9.06.2010r. w godz. 14.00.-16.00. w IV LO im. KEN
w Bielsku-Białej ul. Słowackiego 15, sala nr 6

Warsztaty poprowadzi doświadczona, długoletnia nauczycielka w wczesnoszkolnym nauczaniu języka niemieckiego w szkole podstawowej pani Dorota Pauly.
Warsztaty będę prowadzone w języku niemieckim i w języku polskim
(w zależności od potrzeb uczestników).
Ilość miejsc ograniczona. Proszę o wcześniejsze zgłoszenie się z podaniem nauczanego języka oraz typu szkoły na adres mailowy:

doradca metodyczny Monika Wisła: monikawisla@gmail.com

lub

przedstawiciel wyd. HUEBER Adam Dominiak: dominiak@hueber.pl

Termin zgłoszeń upływa 7 czerwca 2010r.

Popularne posty z tego bloga

Lekcje otwarte - dobrowolny przymus

Lekcje otwarte są cennym doświadczeniem zarówno dla prowadzącego nauczyciela, jak i dla obserwujących. Pod jednym warunkiem, że ci obserwujący zechcą w skupieniu i z uwagą obejrzeć lekcję, którą prowadzi ich koleżanka lub kolega, do której się sumiennie i długo przygotowywał, która jest stresująca i chce jak najlepiej wypaść. Nie wszyscy obserwujący potrafią to uszanować, a o  docenieniu nie ma nawet mowy. Byłam już na paru takich lekcjach i sama jedną prowadziłam jako jedna z pierwszych w mojej szkole. Wiem, jak się czuje nauczyciel, który taką lekcję prowadzi przed swoimi koleżankami, kolegami i dyrekcją. Niestety muszę stwierdzić, że mam w mojej szkole niewychowanych kolegów, w szczególności koleżanki, które nie potrafią zachować się  kulturalnie na lekcjach otwartych. Przeszkadzają nie tylko prowadzącym, ale także uczniom i obserwatorom głośno rozmawiając, plotkując lub wypełniając zaległości w dokumentacji szkolnej.  Zadaję sobie za każdym razem przy okazji takiej lekcji pytanie,…

"Mam talent!" po niemiecku :)

Po raz pierwszy w historii nauczania języka niemieckiego w regionie podbeskidzkim, cieszyńskim, żywieckim i pszczyńskim został zorganizowany przez bielski oddział PSNJN oraz metodyka jezyka niemieckiego Monikę Wisłę Regionalny Konkurs Języka Niemieckiego „Zeige dein Talent”, czyli "Mam talent" po niemiecku. Konkurs odbył się dnia 26.10.2010r w auli IV LO im. KEN w Bielsku-Białej. Konkurs był skierowany do uczniów uczących się języka niemieckiego we wszystkich typach szkół. Uczniowie zostali podzieleni na kategorie wiekowe oraz mogli zaprezentować swoje umiejętności w 3 kategoriach tematycznych: piosenka, skecz/kabaret/scenka oraz recytacja poezji lub fragmentu prozy. Ilość zgłoszonych szkół przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W konkursie wzięło udział 30 szkół z regionu.
Jury w składzie:
Monika Wisła – metodyk języka niemieckiego oraz prezes bielskiego oddziału PSNJN,
Olga Romik – WSEH Bielsko-Biała
Justyna Sobota – NKJO Cieszyn
Jolanta Grabowska – SP nr 2 w…